LGP w Oberhofie: Rehrl zwycięzcą rundy prowizorycznej

18:05, 30.08.2019 Kamil Karczmarek

Franz-Josef Rehrl wygrał rundę prowizoryczną do zawodów Letniego Grand Prix w Oberhofie. Austriak wyprzedził braci Yoshito i Akito Watabe. Najlepszy z Polaków, Szczepan Kupczak zajął 21. miejsce.

Cykl Letniego Grand Prix przeniósł się z Klingenthal do Oberhofu. Pierwszego dnia zawodów odbyła się runda prowizoryczna. Triumfatorem zmagań został Franz-Josef Rehrl. Austriak wylądował na 135. metrze. Metr krócej skoczył Yoshito Watabe, który uzyskał notę gorszą o 5 punktów. Obydwaj oddali swoje skoki z niższego belki. Czołową trójkę uzupełnił Akito Watabe po skoku na odległość 139 metrów.

Szczepan Kupczak po podium w Klingenthal zajął 21. miejsce. Polski kombinator skoczył 118,5 metra. Piotr Kudzia skoczył 109 metrów i uplasował się na 36. pozycji. Wojciech Marusarz po skoku na 105,5 metra był 40., a Adam Cieślar był 45, po próbie na odległość 99 metrów.

Wyniki

Wcześniej w rundzie prowizorycznej skakały panie. Wygrała Gyda Nestvold Hansen. Norweżka uzyskała najlepszą odległość - 97 metrów. Druga Stefania Nadymowa i trzecia Thea Minyan Bjorseth wylądowały dwa metry bliżej. Rosjanka straciła do Hansen 6,8 punktu (27 sekund), a Norweżka 12,7 punktu (51 sekund). Liderka cyklu, Tara Geraghty-Moats skoczyła jedynie 57 metrów i była dopiero piąta.