LGP w kombinacji: Triumf Ilkki Heroli w Villach

21:40, 22.08.2018 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 22:09, 22.08.2018

W austriackim VIllach odbyły się trzecie zawody Letniego Grand Prix w kombinacji norweskiej. Zwycięstwo odniósł reprezentant Finlandii Ilkka Herola. Polacy nie startowali.

W serii skoków zdecydowanie najlepiej spisał się Franz Josef Rehrl. Austriak skoczył najdalej, bo aż 98 metrów i do tego jeszcze z obniżonego rozbiegu. Sześć metrów bliżej wylądował jego rodak Philipp Orter, który zajmował drugie miejsce po pierwszej części zawodów. Na trasę biegu Orter ruszył aż 51 sekund za Rehrlem. Trzeci był Manuel Faisst. Po skoku na odległość 92,5 metra Niemiec tracił do lidera 58 sekund. Ilkka Herola skoczył 90,5 metra. Fin przed biegiem miał minutę i 2 sekundy straty.

Wyniki po serii skoków

Ilkka Herola znany jest z bardzo dobrej dyspozycji biegowej, którą potwierdził również dzisiaj w Villach w biegu na 10 kilometrów. Reprezentant Finlandii wyprzedził Faissta, Ortera i Rehrla. Tym samym sięgnął po pierwsze w karierze zwycięstwo w Letniej Grand Prix. Franz Josef Rehrl zajął ostatecznie drugie miejsce ze stratą 7 sekund. Trzeci był inny Austriak Mario Seidl, który przegrał z Herolą o 18 sekund. Najlepszy czas biegu uzyskał Bernhard Gruber, który zajął dziewiąte miejsce. Najbliższym przystankiem Letniego Grand Prix będzie Oberstdorf, gdzie wystartują także Polacy.