LGP w kombinacji: Polacy w drugiej dziesiątce

21:37, 24.08.2018 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 08:14, 25.08.2018

Zawody Letniego Grand Prix w kombinacji norweskiej w Oberstdorfie były pierwszymi, w których wystartowali reprezentanci Polski.

W serii skoków najlepszy okazał się Akito Watabe. Japończyk skoczył 137 metrów w złych warunkach. Półtora metra dalej skoczył Mario Seidl. Austriak miał odjęte punkty za wiatr i miał słabsze noty od japońskiego kombinatora. Trzeci po skoku na odległość 132 metrów był Austriak Franz-Josef Rehrl. Bardzo dobrze zaprezentował się Szczepan Kupczak. Polak wczoraj był siódmy w rundzie prowizorycznej. Dzisiaj w serii konkursowej skoczył 128,5 metra i zajął 9. miejsce. Paweł Słowiok był 23. po skoku na odległość 122,5 metra. Piotr Kudzia skoczył 109 metrów i na półmetku rywalizacji był 41. Adam Cieślar nie wystartował w Oberstdorfie z powodu urazu.

Wyniki po serii skoków

Przed biegiem Watabe miał 17 sekund przewagi nad Seidlem i 28 sekund nad Rehrlem. Kupczak tracił minutę i 3 sekundy, Słowiok 2 minuty i 10 sekund, a Kudzia 3 minuty i 51 sekund. Po biegu na 10 kilometrów najwyżej z reprezentantów Polski uplasował się Paweł Słowiok. Polak zajął 16. miejsce ze stratą 2 minut i 6 sekund. Szczepan Kupczak spadł na 19. pozycję (2:38 straty). Piotr Kudzia został zdublowany. Wygrał Vinzenz Geiger, który po skoku zajmował ósme miejsce. Niemiec wyprzedził o 2,4 sekundy Mario Seidla i o 7,6 sekundy Akito Watabe.