LGP w kombinacji norweskiej: Wygrana drużyny Austriackiej. Polska w pierwszej “10”!

Adam CieślarDrużyna Austria II w składzie Harald Lemmerer i Bernhard Gruber wygrała dzisiejszy sprint drużynowy w Oberwiesenthal. Druga była ekipa Austria I (Pommer/Seidl), a na trzecim miejscu zawody ukończyli zawodnicy z drużyny Niemcy II (Faisst/Riessle). 

Drużyna Austria II po serii skoków zajmował trzecie miejsce. Lemmerer i Gruber dobiegli do mety z czasem 28:25.6 sekundy i to wystarczyło aby wyprzedzili swoich rywali. Na drugim stopniu podium stanie ekipa Austria I w składzie David Pomer i Mario Seidl. Ta dwójka zawodników utrzymała swoją pozycje po serii skoków. Do mety dobiegli z czasem gorszym od swoich rodaków o 13.2 sekundy. Drużyna Niemcy II przeprowadziła prawdziwy pościg za rywalami. Manuel Faisst i Fabian Riessle po skokach zajmowali ósmą lokatę, a ostatecznie zawody zakończyli na trzecim miejscu ze stratą wynoszącą 14.9 sekundy.

Adam Cieślar i Paweł Słowiok znaleźli się w gronie “10” najlepszych drużyn w konkursie. Po bardzo dobrym biegu, szczególnie Pawła Słowioka, Polska awansowała z miejsca 11 po serii skoków na 10. Nasi reprezentanci na metę dobiegli ze strata wynoszącą ponad 2 minuty.

Pełne wyniki zawodów

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.