LGP w kombinacji norweskiej: Mario Seidl wygrywa kwalifikacje (PCR). Szczepan Kupczak szósty!

KupczakAustriak Mario Seidl wygrał kwalifikacje (PCR) przed jutrzejszym konkursem w Tschagguns/Partenen. Na drugim miejscu uplasował się Akito Watabe, a trzeci zwycięzca zawodów w Oberwiesenthal – Eric Frenzel. Bardzo dobry skok oddał Szczepan Kupczak, który był szósty. 

Mario Seidl skokiem na odległość 105 metrów (125.2 pkt.), zapewnił sobie zwycięstwo w kwalifikacjach (PCR) do jutrzejszego konkursu w austriackim Tschagguns/Partenen. Drugie miejsce zajął Akito Watabe (101,5 metra; 124.6 pkt.). Grono trzech najlepszych zawodników zamknął zwycięzca konkursu w Oberwiesenthal – Eric Frenzel (105,5 metra; 120 pkt.).

Bardzo dobrze w dzisiejszej rundzie prowizorycznej zaprezentował się Szczepan Kupczak. Polak oddał skok na odległość 101 metrów, co dało mu szóste miejsce w całej stawce zawodników. Kupczak skakał również wyśmienicie w treningach. Był czwarty i ósmy. Dwukrotnie skoczył powyżej 100 metrów. W konkursie indywidualnym udział weźmie jeszcze dwójka Polaków. Adam Cieślar w kwalifikacjach (PCR) zajął 30 miejsce (95,5 metra; 105.5 pkt). Lokatę niżej uplasował się Paweł Słowiok (93,5 metra; 104.8 pkt.).

Pełne wyniki kwalifikacji (PCR)

Seria skoków do kombinacji norweskiej zaplanowana jest na godz. 16:00. O godz. 19:00 wystartuje bieg techniką Gundersena.

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.