LGP w kombinacji norweskiej: Drużyna Japonii na prowadzeniu. Polacy na 11 miejscu po skokach

SAM_2122Po serii skoków w Oberwiesenthal prowadzi drużyna Japonia I, w której znaleźli się bracia Watabe. Tuż za nimi plasują się dwie drużyny austriackie: Austria I (Seidl/Pommer) i Austria II (Lemmerer/Gruber). Polacy sklasyfikowani zostali na miejscu 11. Początek biegu do kombinacji o godz. 20:00. 

Dzisiaj w niemieckim Oberwiesenthal zostanie rozegrany sprint drużynowy. Zawodnicy zostali połączeni w pary przez swoich trenerów. Każdy z nich musi skoczyć jeden skok oraz przebiec po 7,5 km.

Po serii skoków prowadzi drużyna Japonia I w składzie Yoshito Watabe (98 metrów) i Akito Watabe (103,5 metra). Japończycy zebrali łącznie 249.9 pkt. i na trasę sprintu wybiegną jako pierwsi. Gonić ich będzie drużyna Austria I w składzie Mario Seidl (98,5 metra) i David Pommer (99 metrów). Ekipa Austria I na trasę wyruszy 0:23 sekundy za Japończykami. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Austria II, w której znajdują się Harald Lemmerer (92 metry) i Bernhard Gruber (104 metry). Na trasę sprintu wyruszą 0:32 sekundy za braćmi Watabe.

Na 11 miejscu została sklasyfikowana nasza reprezentacja. Adam Cieślar po bardzo dobrym skoku 95 metry, został sklasyfikowany na piątej pozycji w swojej grupie! Paweł Słowiok w swojej próbie uzyskał 89,5 metra. Polacy do biegu przystąpię ze stratą wynoszącą 1 minuta i 34 sekundy.

W sumie na starcie pojawiło się 24 drużyn.

Pełne wyniki skoków do kombinacji

Lista startowa sprintu

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.