LGP w kombinacji norweskiej: Akito Watabe wygrywa kwalifikacje (PCR). Dwóch Polaków w konkursie

Adam CieślarReprezentant Japonii – Akito Watabe wygrał kwalifikacje (PCR) przed niedzielnym konkursem indywidualnym. Na starcie zawodów zobaczymy dwóch polaków: Adama Cieślara i Pawła Słowioka. 

Kombinatorzy norwescy rozpoczęli od dzisiejszych kwalifikacji FIS Grand Prix w kombinacji norweskiej. Pierwszym przystankiem na drodze zawodników będzie niemieckie Oberwiesenthal.

Triumfatorem pierwszych kwalifikacji (PCR) został Japończyk – Akito Watabe, który w swojej próbie uzyskał 105 metrów. Na drugim miejscu uplasował się Francois Braud (101 metrów). Trzecie miejsce w kwalifikacjach wywalczył Eric Frenzel (100,5 metra).

Najlepszym z Polaków okazała się Mistrz Polski z Wisły – Adam Cieślar. Uzyskał on bowiem odległość 91,5 metra, co dało mu 31 miejsce i pewną kwalifikacje do konkursu. Nieco gorzej poszło Pawłowo Słowiokowi, który skoczył tylko 85,5 metra i zajął przedostatnie kwalifikujące się miejsce (49). Niestety rundy prowizorycznej nie przebrnął Szczepan Kupczak, który został zdyskwalifikowany.

Pełne wyniki kwalifikacji (PCR)

Już jutro w Oberwiesenthal sprinty drużynowe. Polskę reprezentować będzie Adam Cieślar wspólnie z Pawłem Słowiokiem. Zawody rozpoczną się o godz. 16:30.

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.