LGP w kombinacji: Kupczak 12., Słowiok 16.

21:41, 25.08.2018 Kamil Karczmarek

Szczepan Kupczak zajął 12. miejsce w zawodach Letniego Grand Prix w Oberstdorfie. Po skoku Polak plasował się na trzecim miejscu. Paweł Słowiok uplasował się na 16. pozycji. Wygrał Akito Watabe.

Akito Watabe prowadził już po konkursie skoków. Japończyk skoczył 131 metrów przy niekorzystnych warunkach. Watabe miał 42 sekundy przewagi nad drugim Ericiem Frenzelem. Niemiec wylądował metr dalej, ale miał lepsze warunki. Bardzo dobrze zaprezentował się Szczepan Kupczak, który skoczył 126 metrów. Polak miał dodane aż ponad 12 punktów. Do biegu polski kombinator przystąpił 48 sekund po Watabe. Polak miał sekundę przewagi nad czwartym Yoshito Watabe. Piotr Kudzia zajmował 18. miejsce po skoku na odległość 117,5 metra. Polak miał 2 minuty i 28 sekund straty. Paweł Słowiok plasował się na 25. miejscu po skoku na odległość 111,5 metra ze stratą 2 minut i 41 sekund.

Wyniki po serii skoków

W połowie biegu Szczepan Kupczak jeszcze utrzymywał się w grupie walczącej o podium. Na ostatnim punkcie pomiaru (1,8 kilometra przed metą) Polak był jeszcze szósty. W końcówce Kupczak opadł w sił i spadł na 12. miejsce. Akito Watabe w biegu pewnie obronił swoje pierwsze miejsce. Drugi Eric Frenzel stracił 20 sekund, a trzeci Ilkka Herola 26 sekund. Kupczak przybiegł na metę ze stratą minuty i 38 sekund. Paweł Słowiok po dobrym biegu awansował na 14. pozycję. Ostatecznie Polak stracił do zwycięzcy minutę i 40 sekund. Zdublowany Piotr Kudzia zajął 52. miejsce.

Wyniki zawodów

Liderem klasyfikacji generalnej jest Mario Seidl. Austriak był dzisiaj siódmy. Kupczak jest 23., a Słowiok 24. Polacy mają na swoim koncie tylko dwa starty w Oberstdorfie.