LGP w Klingenthal. Lanisek najlepszy w kwalifikacjach, Kubacki trzeci

Fot. M. Król

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu Letniego Grand Prix w Klingenthal padły łupem Anze Laniska. Słoweniec wyprzedził Giovanniego Bresadolę i Dawida Kubackiego. W czołówce także Kacper Juroszek.

Fot. M. Król

Kubacki i Juroszek nadal w czołówce

Lanisek zwyciężył w piątkowych kwalifikacjach w Klingenthal skokiem na 137 m. Jednak nie był to najdłuższy lot. O metr dalej lądował drugi Giovanni Bresadola. Włoch dobrze spisywał się także na treningach. Trzeci wynik należał do lidera klasyfikacji generalnej letniego cyklu – Dawida Kubackiego. Nasz skoczek uzyskał 136 m. Kolejny raz dobrą formę potwierdził także Austriak Daniel Tschofenig (135,5 m), który lądował tuż za czołową trójką. Piąty był Andreas Wellinger (135 m), a szósty Kacper Juroszek (137 m). To kolejny bardzo dobry występ Polaka, który przed tygodniem w Hinzenbach zanotował swój życiowy wynik.

W czołowej dziesiątce na kolejnych miejscach uplasowali się także: Timi Zajc (132 m), Naoki Nakamura (133 m), Stefan Kraft (134 m) i Constantin Schmid (134 m). Tuż za nimi znalazł się Paweł Wąsek (132 m), który nie startował w treningach.

Reszta Polaków stabilnie

W drugiej dziesiątce, na 16. miejscu po skoku na 131 m uplasował się Piotr Żyła. Kilka oczek dalej, bo na 21. lokacie wylądował Stefan Hula (131 m). Klemens Murańka uzyskał 127 m, co dało mu 26. pozycję.

Pełne wyniki

źródło: informacja własna

Anna Felska