LGP w Klingenthal: Kwalifikacje dla Kubackiego, dominacja Polaków

Za nami kwalifikacje do ostatniego w tym sezonie konkursu z cyklu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Na skoczni HS 140 w Klingenthal tak jak na treningach, również i w kwalifikacjach równych sobie nie miał Dawid Kubacki. Świetny występ zaliczyli pozostali biało-czerwoni. 

Kubacki ponowni nie dał rywalom szans. W kwalifikacjach poszybował najdalej na 137,5, co pozwoliło mu pewnie zwyciężyć. Za Polakiem uplasowało się ex aequo dwóch Norwegów. Robert Johansson wylądował na 132,5 m, natomiast Johann Andre Forfang uzyskał 130 m, a do Kubackiego stracili 9 pkt. Tuż za czołową trójką wylądował Andreas Wellinger, który również uzyskał 130 m.

Kolejne miejsca zdominowali Polacy. W czołowej dziesiątce znalazło się aż 6 naszych reprezentantów: Maciej Kot (128,5 m), Stefan Hula (129 m), Klemens Murańka (129 m), Piotr Żyła (129 m) oraz Kamil Stoch (127,5 m), którzy zajęli odpowiednio 5, 6, 8, 9 i 10. miejsce. Gregor Schlierenzauer, który uzyskał 129 m był jednym zawodnikiem, który rozdzielił biało-czerwonych i uplasował się na 7. pozycji. W dwudziestce znalazł się także kolejny zawodnik z Polski – Jakub Wolny, który po skoku na 127 m zajął 17. lokatę.

Pełne wyniki kwalifikacji 

Już jutro ostatni konkurs Letniego Grand Prix w tym sezonie. Początek pierwszej serii konkursowej w Klingenthal już o godz. 15:45. Transmisję przeprowadzi Eurosport 1 od godz. 16:30.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.