LGP w Klingenthal: Kubacki dominuje na treningach, świetni Kot i Stoch

Dawid Kubacki potwierdził wysoką formę w oficjalnych treningach przed dzisiejszymi kwalifikacjami do konkursu Letniej Grand Prix w Klingenthal. Polak okazał się dwukrotnie najlepszy. W obu seriach troje biało-czerwonych plasowało się w czołowej dziesiątce.

W pierwszej serii treningowej z dobrej strony w serii treningowej pokazali się Polacy. Najlepszy okazał się Dawid Kubacki, który znokautował rywali skacząc aż 142 metry. Drugiego Andreasa Wellingera (135,5 m) wyprzedził o blisko 10 punktów. Na trzecim miejscu znalazł się kolejny skoczek z kraju nad Wisłą – Maciej Kot. Zakopiańczyk w nieco lepszych warunkach skoczył metr dalej od Niemca. Tuż za czołową trójką znalazł się Vincent Descombes Sevoie. Francuz lądował pół metra dalej od Kubackiego, ale w lepszych warunkach wietrznych i z wyższej belki startowej. W czołowej dziesiątce znalazło się także miejsce dla Kamila Stocha. Dwukrotny mistrz olimpijski skoczył 131 metrów i był siódmy. Na jedenastym miejscu pierwszy trening zakończył Piotr Żyła. Wiślaninowi zmierzono 128,5 metra. Pięćdziesiąt centymetrów bliżej lądował Klemens Murańka. Ten został jednak sklasyfikowany pięć lokat niżej. Stefan Hula, który z dwudziestej pierwszej belki także lądował na 128. metrze, zajął miejsce dwudzieste trzecie a dwudziesty siódmy był Jakub Wolny (125 m).

Druga seria to ponowny popis Kubackiego. Polak skoczył 141 metrów z wiatrem niespełna 0,3 m/s pod narty i znów okazał się lepszy od Andreasa Wellingera. Niemiec z tej samej belki, co nasz zawodnik, uzyskał 140 metrów i stracił do zwycięzcy 6,7 punktu. Na trzecim miejscu tym razem znalazł się Stefan Kraft. Dwukrotny mistrz świata lądował na 135. metrze. Tyle samo zmierzono Maciejowi Kotowi oraz Kamilowi Stochowi. Ten pierwszy został jednak sklasyfikowany na czwartym, a drugi na szóstym miejscu. Polaków rozdzielił Davide Bresadola. Podopieczny Łukasza Kruczka lądował pół metra bliżej od naszych reprezentantów. Nie powiodło się innym skoczkom Horngachera. Klemens Murańka po skoku na 127 metrów znalazł się na 25. miejscu, Piotr Żyła był 28. (126 m), Jakub Wolny 34 (125 m). Ze swojej próby zrezygnował Stefan Hula. Start kwalifikacji o 19:00.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.