LGP w Klingenthal: Koudelka wygrywa kwalifikacje, upadek Wolnego!

47069_G08_W01
fot. fis-ski.com

Roman Koudelka po skoku na odległość 138 metrów wygrał kwalifikacje do finałowego konkursu Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Na bardzo dobrym drugim miejscu uplasował się reprezentant Polski Kamil Stoch ( 137 metrów). Trzecie miejsce zajął Severin Freund ( 137,5 metra). Niestety pechowy upadek zaliczył Jakub Wolny, który uzyskując 138 metrów upadł i został przeniesiony z zeskoku na noszach do karetki. Wstępna diagnoza donosi że uszkodzona została łękotka. Nasz reprezentant zostanie poddany szczegółowym badaniom, miejmy nadzieję że nie wykażą niczego poważnego. Jakub zajął ostatecznie 38 miejsce kwalifikując się do konkursu, ale póki co jego występ w zawodach jest nie pewny.

Do konkursu zakwalifikował się także Dawid Kubacki, który uzyskał 128 metrów i zajął 33 miejsce. W konkursie zobaczymy też Piotra Żyłe, który kwalifikacje miał zapewnioną ze względu na zajmowane 8 miejsce w ogólnej klasyfikacji Letniej Grand Prix. Mimo tego Polak oddał  dobry skok na odległość 135 metrów.

Niestety pozostali Biało – Czerwoni nie zakwalifikowali się do zawodów. Oto ich miejsca i odległości:

– 45. – Maciej Kot ( 126 metrów)

– 46. – Klemens Murańka ( 128 metrów)

– 51. – Aleksander Zniszczoł ( 125 metrów)

Pełne wyniki kwalifikacji

Finałowy konkurs Letniej Grand Prix w skokach narciarskich już jutro o godzinie 14:15. Transmisję można będzie obejrzeć na kanale Eurosport.

Źródło: informacja własna

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.