LGP w Klingenthal: Freitag triumfuje, Żyła poza podium!

Richard Freitag
fot. Kinga Kluk

Właśnie zakończył się ostatni konkurs letniego sezonu z cyklu Letniej Grand Prix. Na niemieckiej skoczni w Klingenthal najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy – Richard Freitag. Niemiec po skokach na 131 i 133 m wyprzedził Romana Koudelkę (130,5 i 134 m) oraz Rune Veltę (127 i 137 m).

Swoją szansę na kolejne podium stracił Piotr Żyła, który po pierwszej serii zajmował drugie miejsce. W serii finałowej po problemach w locie po wyjściu z progu nasz skoczek wylądował na 129,5 m co wystarczyło mu na zajęcie 6. pozycji w konkursie. Był to jedyny reprezentant Polski startujący w drugiej serii.

Najdłuższy skok zawodów oddał Gregor Schlierenzauer, który po pierwszej serii zajmował dopiero 25. miejsce. Austriak w drugiej serii pokazał, że nadal jest groźny i po skoku na 141,5 m zaliczył spory awans i zawody ukończył na 8. pozycji.

Po raz kolejny Klingenthal nie było łaskawe dla wszystkich zawodników. Zawody nie odbyły się w sprawiedliwych dla wszystkich warunkach, na co wskazuje fakt braku awansu do drugiej serii dwóch najlepszych skoczków ubiegłego sezonu – Kamila Stocha oraz Petera Prevca.

W końcowej klasyfikacji generalnej triumfował Jernej Damjan przed Phillipem Sjoeenem i Taku Takeuchim.
Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem został Piotr Żyła, który zajął 5. miejsce.

Pełne wyniki konkursu
Klasyfikacja generalna LGP
Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów

Już za tydzień odbędą się Mistrzostwa Polski w Szczyrku. Nasza ekipa będzie na miejscu dlatego zapraszamy do śledzenia naszej strony!
Do rozpoczęcia sezonu zimowego pozostało 48 dni więc nadszedł czas na ostatnie przygotowania. Nasi reprezentanci mają co poprawiać dlatego ściskamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na zimę!

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.