LGP w Klingenthal: Dwóch Polaków na czele kwalifikacji

fot. Anna Felska

fot. Anna Felska

Dawid Kubacki wygrał piątkowe kwalifikacje do finałowego konkursu tegorocznego cyklu Letniego Grand Prix. Drugie miejsce zajął kolejny z reprezentantów biało-czerwonych Jakub Wolny. Wszystkich Polaków będziemy oglądać podczas zmagań na skoczni w Klingenthal.

Bardzo dobre skoki zaprezentowali reprezentanci Polski podczas kwalifikacji na skoczni w Klingenthal do jutrzejszych zmagań – finałowych w Letnim Grand Prix 2019. Pierwsze miejsce zajął Dawid Kubacki, który wciąż ma szanse odnieść triumf w klasyfikacji końcowej cyklu. Po skoku na odległość 139,5 metrów o zaledwie trzy dziesiąte punktu wyprzedził Jakub Wolnego, który skoczył dziś najdalej – na odległość 142 m. Trzecie miejsce zajął najlepszy w poprzednim sezonie Pucharu Świata Ryoyu Kobayashi, tracąc ostatecznie do Kubackiego cztery punkty. Tuż za czołową trójką kwalifikacje ukończył drugi z Japończyków Yukiya Sato, a piątkę zamknął Domen Prevc. Szósty był Norweg Robert Johansson, a siódmy Niemiec Richard Freitag.

Ósme miejsce zajął trzeci z biało-czerwonych Piotr Żyła, który uzyskał odległość 132,5 m. W czołowej dziesiątce został sklasyfikowany także Maciej Kot (131, 5 m). Do rywalizacji o finałowe sto punktów do klasyfikacji generalnej LGP przystąpią również trzynasty w kwalifikacjach Kamil Stoch, piętnasty Klemens Murańka, a także trzydziesty szósty Stefan Hula. Początek rywalizacji o godzinie 16.

wyniki kwalifikacji

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.