LGP w Klingenthal. Dawid Kubacki zwyciężył w serii próbnej

Screen - TVP Sport

Seria próbna przed ostatnim konkursem tegorocznego LGP dla Dawida Kubackiego. Nasz zawodnik wyprzedził Mariusa Lindvika i Stefana Krafta. O 16:10 rozpocznie się konkurs, który może dać Kubackiemu kolejny triumf w klasyfikacji generalnej LGP.

Screen – TVP Sport

Zwycięstwo w serii próbnej dał Kubackiemu skok na odległość 136,5 metrów. Dalej polecieli jego rywale, jak chociażby Marius Lindvik i Stefan Kraft, którzy zajęli kolejno 2 i 3 pozycję. Ich skokom towarzyszył jednak dużo mocniejszy wiatr pod narty. Czołową piątkę serii próbnej uzupełnili Sondre Ringen z Norwegii i Austriak, Daniel Tschofenig. Dopiero 24 pozycję zajął jeden z faworytów zmagań, Ryoyu Kobayashi. Jeszcze słabiej spisał się Karl Geiger, który był 42.

Koledzy Kubackiego z reprezentacji zajęli miejsca poza czołową dziesiątką. Na 11 pozycji uplasował się Piotr Żyła, Klemens Muraka był 13, a Kacper Juroszek 18. W trzeciej dziesiątce stawki znaleźli się Stefan Hula i Paweł Wąsek. Kubacki ma przed finałowym konkursem LGP 70 punktów przewagi nad Manuelem Fettnerem z Austrii. Wydaje się zatem, że jeśli odda w konkursie 2 takie skoki, jak w serii próbnej, to nic i nikt nie odbierze mu końcowego triumfu. Początek zmagań o 16:10.

Wyniki serii próbnej

Źródło: informacja własna