LGP w Klingenthal: Dawid Kubacki zwycięży w klasyfikacji generalnej letniego cyklu? (lista startowa)

fot. Mateusz Król

fot. Mateusz Król

Chociaż za oknem już prawdziwa jesień, skoczkowie rywalizują jeszcze letnim cyklu. Dzisiaj odbędą się ostatnie zawody Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Czy Dawid Kubacki odrobi straty i zwycięży w klasyfikacji generalnej? 

Już tradycyjnie właśnie w Klingenthal zaplanowano finałowy konkurs Letniego Grand Prix. Przed rokiem jednak z powodu złej pogody zawodów nie udało się rozegrać. Podobnie może być i tym razem ponieważ prognozy nie są optymistyczne. Oprócz deszczu w czasie trwania konkursu podmuchy wiatru mogą sięgać nawet 6m/s. Jeśli jednak pogoda okaże się łaskawa, dla nas zawody mogą okazać się bardzo emocjonujące.

Wczorajsze kwalifikacje wygrał Dawid Kubacki, który w klasyfikacji generalnej zajmuje drugą pozycję. Do lidera traci zaledwie 10 pkt i w obecnej formie można spodziewać się, że Polak zdoła pokonać Sato i po raz drugi w karierze sięgnie po triumf w letnim cyklu. Drugi wynik w kwalifikacjach uzyskał jednak inny Polak – Jakub Wolny. Oddał najdłuższy skok kwalifikacji, a do Kubackiego stracił zaledwie 0,3 pkt. Dobrze prezentowali się także pozostali biało-czerwoni.

Lista startowa

Początek konkursu o godz. 16:00. Seria próbna ma rozpocząć się o godz. 14:45. Pierwszą serię można będzie obejrzeć na kanale TVP Sport, całość na sport.tvp.pl. Transmisję przeprowadzi także Eurosport 2, ale od godz. 16:30.

źródło: informacja własna

1 thought on “LGP w Klingenthal: Dawid Kubacki zwycięży w klasyfikacji generalnej letniego cyklu? (lista startowa)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.