Chociaż za oknem już prawdziwa jesień, skoczkowie rywalizują jeszcze letnim cyklu. Dzisiaj odbędą się ostatnie zawody Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Czy Dawid Kubacki odrobi straty i zwycięży w klasyfikacji generalnej?

Już tradycyjnie właśnie w Klingenthal zaplanowano finałowy konkurs Letniego Grand Prix. Przed rokiem jednak z powodu złej pogody zawodów nie udało się rozegrać. Podobnie może być i tym razem ponieważ prognozy nie są optymistyczne. Oprócz deszczu w czasie trwania konkursu podmuchy wiatru mogą sięgać nawet 6m/s. Jeśli jednak pogoda okaże się łaskawa, dla nas zawody mogą okazać się bardzo emocjonujące.

Wczorajsze kwalifikacje wygrał Dawid Kubacki, który w klasyfikacji generalnej zajmuje drugą pozycję. Do lidera traci zaledwie 10 pkt i w obecnej formie można spodziewać się, że Polak zdoła pokonać Sato i po raz drugi w karierze sięgnie po triumf w letnim cyklu. Drugi wynik w kwalifikacjach uzyskał jednak inny Polak – Jakub Wolny. Oddał najdłuższy skok kwalifikacji, a do Kubackiego stracił zaledwie 0,3 pkt. Dobrze prezentowali się także pozostali biało-czerwoni.

Lista startowa

Początek konkursu o godz. 16:00. Seria próbna ma rozpocząć się o godz. 14:45. Pierwszą serię można będzie obejrzeć na kanale TVP Sport, całość na sport.tvp.pl. Transmisję przeprowadzi także Eurosport 2, ale od godz. 16:30.

1 thought on “LGP w Klingenthal: Dawid Kubacki zwycięży w klasyfikacji generalnej letniego cyklu? (lista startowa)