LGP w Klingenthal. Czas na ostatni weekend zmagań. Dziś kwalifikacje (listy startowe)

fot. Tomasz Markowski

Przed nami finał tegorocznej edycji Letniego Grand Prix. Na skoczni w Klingenthal rozegrane zostaną zmagania mikstów oraz konkursy indywidualne. Dziś, w ostatni dzień września, na najlepszych skoczków i skoczkinie świata czekają kwalifikacje.

fot. Tomasz Markowski

Czy Kubacki poleci po kolejną wygraną?

Wśród panów zdecydowanym faworytem do triumfu w końcowej klasyfikacji jest Dawid Kubacki. Naszemu reprezentantowi zwycięstwo w cyklu może odebrać jedynie Manuel Fettner. Austriak ma jednak aż 70 punktów straty do Polaka. W Klingenthal zabraknie trzeciego w klasyfikacji LGP Kamila Stocha. Nasz mistrz, podobnie jak Jakub Wolny, został w domu z powodu przeziębienia. W tej sytuacji, duże szanse na końcowe podium ma z pewnością Paweł Wąsek. Utalentowany zawodnik zajmuje 4 pozycję w klasyfikacji generalnej. Początek treningów mężczyzn o 16:45, kwalifikacje natomiast zaplanowano na godzinę 19.

Lista startowa mężczyzn

Walka za plecami triumfatorki

Wcześniej na skoczni pojawią się panie. Wśród kobiet sprawa triumfatorki całego cyklu została rozstrzygnięta we wcześniejszych konkursach. Zwycięstwo w LGP 2022 zapewnił już sobie bowiem Ursa Bogataj ze Słowenii. Drugą pozycję zajmuje jej rodaczka, Nika Kriznar, która traci 120 punktów. Dużo ciaśniej jest na dalszych miejscach, co zwiastuje zaciętą walką o podium końcowej klasyfikacji. Jedyną reprezentantką Polski na starcie będzie Nicole Konderla. Treningi pań rozpoczną się o godzinie 14, a na 15:45 przewidziano kwalifikacje.

Lista startowa kobiet

Źródło: informacja własna