LGP w Kliengenthal: Seria próbna odwołana

Fatalne wieści z Kliengenthal. Seria próbna przed dzisiejszym konkursem indywidualnym mężczyzn została odwołana z powodu złych warunków atmosferycznych. Finałowy konkurs Letniego Grand Prix ma rozpocząć się o godz. 14:15. Prognozy pogody niestety nie są optymistyczne. 

Seria próbna poprzedzająca ostatni konkurs z cyklu Letniego Grand Prix w Kliengenthal nie doszła do skutku. Na skoczni aktualnie wieje silny wiatr w porywach do 4-5 m/s. Wszystko jest winą niżu, który zmienił sytuację pogodą w Europie m.in. jego skutki odczuwalne są aktualnie w Polsce. Wcześniej odwołana została rywalizacja kobiet. Organizatorzy próbowali rozegrać serię próbną konkursu kobiet. Jednak ze względu na protesty zawodniczek, zawody ostatecznie nie doszły do skutku.

W Kliengenthal nie mówi się na razie o przełożeniu ostatniego konkursu mężczyzn na jutrzejszy dzień. Organizatorzy i osoby decyzyjne z Międzynarodowej Federacji Narciarskiej spróbują o godz. 14:15 przeprowadzić pierwszą serię (być może jedyną) zawodów.

Transmisje z zawodów ma przeprowadzić stacja Eurosport.

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.