LGP w Hinzenbach. Yukiya Sato najlepszy, Piotr Żyła siódmy

fot. Wiktoria Wnętkowska

Yukiya Sato, skacząc 91 i 87,5 metra wygrał konkurs Letniego Grand Prix w Hinzenbach. Za Japończykiem uplasował się jego kolega z drużyny- utalentowany Ryoyu Kobayashi, który poszybował na 90,5 i 87 metrów. Trzecie miejsce przypadło z kolei Karlowi Geigerowi, który swój finałowy skok zakończył na 88 metrze. Najlepszy z Polaków, Piotr Żyła, po skokach na odległość 86 i 87 metrów zajął miejsce siódme.

fot. Wiktoria Wnętkowska

Na półmetku rywalizacji prowadził Ryoyu Kobayashi, przed Yukiyą Sato i Andreasem Wellingerem. Jednak w ostatecznym rozrachunku Japończycy zamienili się miejscami, a miejsce starszego i bardziej doświadczonego Niemca zajął młodszy kolega z drużyny- Karl Geiger. Zaraz za nimi uplasowali się odpowiednio: Markus Schiffner, Andreas Wellinger, Cene Prevc, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jan Hoerl i Vladimir Zografski.

Przed drugą serią, w czołowej dziesiątce można było obejrzeć trzech Polaków. Pierwszy z tej trójki Kamil Stoch ostatecznie zajął 18. miejsce, natomiast Piotr Żyła i Dawid Kubacki zajęli odpowiednio 7 i 8 miejsce. Do drugiej serii konkursowej zakwalifikował się też Kacper Juroszek, który ostatecznie zajął dobre 20 miejsce. Do serii finałowej nie awansował piąty z kadry biało czerwonych, Andrzej Stękała, który zajął odległe 48 miejsce.

Wyniki konkursu Letniej Grand Prix w Hinzenbach

Źródło: Informacja Własna