LGP w Hinzenbach. Wpadka Austriaków. Totalny nokaut Dawida Kubackiego

screen - Eurosport

Dawid Kubacki znokautował rywali podczas konkursu indywidualnego na normalnej skoczni w Hizenbach. Drugi Anze Lanisek stracił niemal 20 punktów. Podium niedzielnych zawodów uzupełnił Manuel Fettner. Zmagania niestety nie obyły się bez fatalnej wpadki organizatorów.

screen – Eurosport

Dawid Kubacki zdominował rywalizację na normalnym obiekcie w Hinzenbach. Polak oddał skoki na 94 oraz 93,5 m i odniósł zwycięstwo z przewagą 19,4 punktu nad drugim w niedzielę Anze Laniskiem. Dla podopiecznego Thomasa Turnbichlera to o tyle słodki triumf, że dał mu umocnienie na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix. Co więcej, Kubacki zrównał się z Adamem Małyszem i Gregorem Schlierenzauerem w liczbie (13) zwycięstw w letnim cyklu.

Podium zmagań w Austrii domknął reprezentant gospodarzy Manuel Fettner ze stratą zaledwie 0,2 punktu do Laniska. Czwarty był Andreas Wellinger, a piąty Ren Nikaido, który po raz kolejny tego lata pokazał się z bardzo dobrej strony. Szóste miejsce zajął Vladimir Zografski, a siódme Karl Geiger. Na ósmej lokacie uplasował się Paweł Wąsek. 23-latek po pierwszej serii i skoku na 92 metr był trzeci. Druga próba (na 87 metr) nie była już jednak tak udana.

Tuż za Wąskiem znalazł się Kacper Juroszek. Polak w drugiej serii popisał się znakomitą próbą na 90 metr. 19. w Hinzenbach był Stefan Hula, 21. Piotr Żyła, a 24. Jakub Wolny. Kamil Stoch został zdyskwalifikowany.

Austriacka wpadka

Nie wszystko jednak pięknie wyglądało. Kibice mieli prawo być zirytowani realizacyjną klapą organizatorów. Obraz był przerywany, pojawiał się czarny ekran. Na Twitterze fani dyscypliny bardzo dobrze podsumowali tę żenującą sytuację. Podkreślili, że tak nie uda się powiększyć popularności skoków.

Wyniki konkursu

Źródło: informacja własna