LGP w Hinzenbach: Stoch i spółka wracają do gry. Dziś kwalifikacje (lista startowa)

skocznia w Hinzenbach (HS 90)

Na kolejny etap tegorocznego cyklu Letniego Grand Prix skoczkowie i kibice czekali ponad miesiąc. Rywalizacja przenosi się dziś z dalekiej Japonii do niewielkiej austriackiej miejscowości Hinzenbach.

Najlepsi zawodnicy rywalizować będą na skoczni Aigner-Schanze, której rozmiar wynosi 90 metrów. To właśnie tu, w przedostatnim konkursie najwyższej rangi tego lata, mogą rozstrzygnąć się losy zwycięstwa w klasyfikacji generalnej LGP. Szansę na zdobycie trofeum, lub pojedyncze zwycięstwo w konkursie, mają również Polacy…

Według oficjalnego programu zawodów, w sobotę od 16:30 skoczkowie oddadzą po dwie próby treningowe, a o 18:30 odbędą się kwalifikacje. Prognozy pogody wskazują na umiarkowanie dobre warunki – przeszkodą dla sportowców może być zapowiadany przez meteorologów deszcz.

Na liście startowej kwalifikacji znajduje się siedmiu Polaków: Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny, Maciej Kot, Piotr Żyła, Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki. Ósmy w klasyfikacji generalnej Kubacki, a także dwunasty Stoch nie stracili jeszcze matematycznej możliwości wywalczenia najważniejszego trofeum tego lata. Do lidera cyklu, Japończyka Yukii Satō, tracą odpowiednio 84 i 132 punkty. Na treningach i w kwalifikacjach zobaczymy łącznie 54 zawodników, a rywalizację o wejście do czołowej “50” rozpocznie Austriak Janni Reisenauer. Pomyślne wywalczenie awansu do konkursu głównego powinno być dla Polaków formalnością – odpadnie jedynie 4 najsłabszych skoczków.

lista startowa kwalifikacji

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.