LGP w Hinzenbach. Seria próbna dla Fettnera. Ścisła czołówka Polaków

Clément Bucco-Lechat, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Manuel Fettner wygrał serię próbną przed niedzielnym konkursem Letniego Grand Prix w Hinzenbach. Na drugim miejscu uplasował się Dawid Kubacki, a trzecim Jan Hoerl. W ścisłej czołówce znaleźli się też Kamil Stoch oraz Paweł Wąsek. 

Clément Bucco-Lechat, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Polscy skoczkowie przed konkursem indywidualnym na obiekcie HS90 w Hinzenbach znów pokazali dobrą formę. Drugie miejsce w serii próbnej zajął Dawid Kubacki, który oddał skok na 89 metr. Triumfator sobotnich kwalifikacji uległ tylko Manuelowi Fettnerowi. Reprezentant gospodarzy z wyższej belki uzyskał odległość 91,5 m i miał notę o 0,2 pkt lepszą od Kubackiego.

Trzeci w serii próbnej był Jan Hoerl. Drugi z Austriaków wylądował na 91 metrze, skacząc z jeszcze wyższej platformy startowej. Czwarte miejsce zajął Vladimir Zografski (89 m), a piąte ex aequo dwóch biało-czerwonych zawodników – Kamil Stoch i Paweł Wąsek. Pierwszy z nich skoczył na 84 metr, drugi wylądował trzy metry dalej.

W drugiej dziesiątce znaleźli się 12. Kacper Juroszek (skok na 86 m), 13. Jakub Wolny (87,5 m) i 18. Piotr Żyła (83,5 m). Najgorzej poszło 31. Stefanowi Hali (82 m).

Wyniki serii próbnej

Źródło: informacja własna

Obserwuj