LGP w Hinzenbach: Schlierenzauer triumfuje. FIS Grand Prix dla Sakuyamy

DSC_0755Gregor Schlierenzauer wygrał po raz trzynasty w karierze zawody Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Austriak wyprzedził z dużą przewagą Petera Prevca i Kennetha Gangnesa. Najlepszym z Polaków był Kamil Stoch. W całym cyklu FIS Grand Prix triumfował Kento Sakuyama.

Czy najbliższy sezon zimowy będzie należał do Gregora Schlierenzauera? Takie i wiele innych pytań zadają sobie pewnie kibice skoków narciarskich. Austriak wygrał po raz trzynasty w swojej karierze (zrównując się tym samym z Adamem Małyszem) konkurs z cyklu Letniej Grand Prix. Schlierenzauer w swoich próbach uzyskał 96 metrów (nowy rekord skoczni w Hinzenbach) i 89,5 metra (242.8 pkt.). Pokonał on o 8.6 pkt. Petera Prevca (dwukrotnie 89 metrów), który w drugiej serii zaliczył awans z miejsca 13 na 2. Na najniższym stopniu podium stanął Kenneth Gangnes, po skokach na 91 metrów oraz 86 metrów (231.3 pkt.).

W najlepszej “10” zawodników konkursu mieliśmy trzech reprezentantów Polski. Najlepszym z nich był Kamil Stoch, który zawody ukończył na szóstej pozycji. Mistrz Olimpijski z Sochi oddał skoki na odległości 91,5 metra w pierwszej serii i 86,5 metra w drugiej. Warto wspomnieć, że dzisiejszy konkurs w Hinzenbach w wykonaniu Stocha jest najlepszy w jego karierze. Na ósmym miejscu sklasyfikowany został Dawid Kubacki (90 metrów; 85 metrów; 227.5 pkt.). Grono “10” najlepszych zawodników zamknął Jan Ziobro (86 metrów; 90,5 metra; 226.8 pkt.). Tuż za Ziobro uplasował się Maciej Kot (90 metrów; 86 metrów; 225.7 pkt.). Spadek z miejsca siódmego po pierwszej serii na miejsce 14 zaliczył Piotr Żyła (92 metry; 82,5 metra; 222.9 pkt.). Dopiero na 26 miejscu sklasyfikowany został Klemens Murańka, który uzyskał 92,5 metra oraz 76 metrów.

Pełne wyniki zawodów

To już jest koniec letniego skakania. Zawodami w Hinzenbach skończył się cykl FIS Grand Prix w skokach narciarskich. Triumfował w nim Kento Sakuyama z dorobkiem 561 pkt.. Na drugim miejscu uplasował się Kenneth Gangnes (402 pkt.), a trzeci był Robert Kranjec (349 pkt.). Najlepszym Polakiem w klasyfikacji generalnej cyklu został Dawid Kubacki, który zajął piąte miejsce 281 pkt.. W czołowej “10” na miejscu dziewiątym znaleźli się ex aeuquo Piotr Żyła i Kamil Stoch (232 pkt.). Puchar Narodów zdobyła reprezentacja Niemiec (1842 pkt.). Polacy uplasowali się na drugim miejscu z łączną liczbą punktów wynoszącą 1796 pkt.. Trzecie miejsce wywalczyli Japończycy (1654 pkt.).

Klasyfikacja Generalna FIS Grand Prix

Klasyfikacja Narodów

Zawodnicy zmagania w Pucharze Świata rozpoczną 21 listopada 2015 r. w niemieckim Klingenthal.

Źródło: fis-ski.com