LGP w Hinzenbach. Ryoyu Kobayashi potwierdził formę w kwalifikacjach

fot. M. Rudzińska

Normalna skocznia w Hinzenbach najwyraźniej sprzyjała dzisiaj Ryoyu Kobayashiemu. Japończyk wygrał oba oficjalne treningi, a następnie potwierdził formę w kwalifikacjach. Dominator sezonu zimowego 2018/2019 jako jedyny przekroczył granicę 90 metrów – dokładnie o pół metra.

fot. M. Rudzińska

Ryoyu Kobayashi w kwalifikacyjnym skoku uzyskał 90,5 metra, co dało mu zwycięstwo. Nie można jednak stwierdzić, że było ono pewne. Drugi Anze Lanisek, po skoku na 88,5 metra, stracił do niego zaledwie jeden punkt. Trzeci był Niemiec Karl Geiger, któremu sędziowie zmierzyli 88 metrów. Strata naszego zachodniego sąsiada do Japończyka wyniosła 2,1 punktu.

Wszyscy Polacy awansowali do sobotniego konkursu. Najlepszym z naszych był Piotr Żyła. Mistrz świata z normalnego obiektu uzyskał 85,5 metra, co dało mu trzynaste miejsce. Za nim znalazł się Kamil Stoch. Bardzo dobrą odległość zanotował Dawid Kubacki, któremu zanotowano 88 metrów. Polak jednak podparł swoją próbę i został sklasyfikowany na 22. miejscu. Paweł Wąsek był trzydziesty, a Andrzej Stękała i Kacper Juroszek ex aequo na trzydziestej szóstej pozycji.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj