LGP w Hinzenbach: Roman Koudelka triumfuje, Stoch dziesiąty!

47069_G08_W01

Dzisiejszy konkurs z cyklu Letniej Grand Prix wygrał Czech Roman Koudelka, który po kapitalnym skoku w drugiej serii na odległość 92 m wyprzedził prowadzącego po pierwszej serii Gregora Schlierenzauera o 5,9 pkt! Na trzecim stopniu podium stanął Niemiec Marinus Kraus (89,5 i 91 m).

Kamil Stoch po pierwszej serii plasował się na 21. pozycji ale po pięknym skoku w drugiej serii na odległość 91 m znacznie awansował i ostatecznie zakończył dzisiejszy konkurs na 10. miejscu. W drugiej dziesiątce uplasowało się aż trzech Polaków! Tuż za naszym mistrzem olimpijskim znalazł się Maciej Kot (87 i 88 m), który zajął 11. miejsce. Dobrze zaprezentował się również Piotr Żyła (86 i 86 m), który wylądował na  13. miejscu oraz Jakub Wolny (83,5 i 87 m), który również znacznie awansował i zakończył konkurs na 15. pozycji. W trzeciej dziesiątce, na 22. miejscu uplasował się Dawid Kubacki (85,5 i 84,5 m).

Pełne wyniki konkursu
Klasyfikacja generalna LGP

Dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej LGP – Jernej Damjan zajął dzisiaj 18. miejsce i tym samym zapewnił sobie triumf w końcowej klasyfikacji cyklu. Przed rokiem Damjan w ostatnim konkursie LGP w Klingenthal pozbawił się wygranej, gdy nie awansował do drugiej serii konkursu.
Drugie miejsce w klasyfikacji generalnego cyklu zajmuje Phillip Sjoeen, który jednak zakończył już starty w sezonie letnim i za tydzień może stracić pozycję wicelidera na rzecz Japończyka Taku Takeuchiego, który plasuje się na 3. pozycji.
Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem pozostaje Piotr Żyła (8. miejsce i 184 pkt).

Już w przyszły weekend (04.10) odbędą się finałowe zawody LGP w Klingenthal. Będzie to ostatni konkurs letniego cyklu, który zapoczątkowany został w Wiśle. Trzymajmy kciuki za dobry występ Polaków!