LGP w Hinzenbach: Przed nami wielki finał (lista startowa)

kubackiKalendarzowe lato zostało kilka dni temu wyparte przez jesień. Nadeszła więc najwyższa pora aby zakończyć kolejną edycję Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Cykl ten kończyć będą zawody w Hinzenbach na skoczni HS-94.

Wiadomo już, że nie ma możliwości zmiany lidera LGP i po nagrodę za zwycięstwo sięgnie w tym roku Japończyk Kento Sakuyama. Jego przewaga nad drugim w klasyfikacji generalnej Robertem Kranjcem (który na dodatek do Hinzenbach nie przyjechał) wynosi 176 punktów. Najwyżej w tym rankingu z Polaków jest Dawid Kubacki, który zajmuje 5. miejsce. Jednak trudno liczyć na to aby wskoczył na końcowe podium. Strata Dawida do trzeciego aktualnie Kenetha Gangnesa to 93 punkty. Kwalifikacje przebrnęli ze skutkiem pozytywnym wszyscy nasi reprezentanci i poza Dawidem na skoczni Energie AG-SkisprungArena zaprezentują się kolejno Macieja Kota (numer 22.), Klemensa Murańkę (23.), Jana Ziobro (36.), Kamila Stocha (43.) i Piotra Żyłę (44.). Ostatnim z polskich skoczków będzie Dawid skaczący jako czwarty od końca.

Na liście startowej niedzielnego konkursu znalazło się 51. zawodników w związku z tym, że na 40. pozycji w kwaifikacjach znaleźli się ex-aequo Manuel Poppinger i Sebastian Colloredo. Już od pierwszego skoku możemy oczekiwać bardzo dalekich skoków, gdyż rywalizację rozpocznie zwycięzca kwalifikacji Gregor Schlierenzauer i będzie on z pewnością jednym z faworytów obok m.in. Stefana Krafta i Petera Prevca. Mamy nadzieję, że w gronie walczących o zwycięstwo będą także Polacy, którzy w treninach również pokazywali się z dobrej strony.

O godzinie 13:00 rozpocznie się seria treningowa, natomiast na godzinę 14:00 zaplanowany jest początek pierwszej serii konkursowej.

Lista startowa

Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.