LGP w Hinzenbach: Gregor Schlierenzauer prowadzi po pierwszej serii

DSC_0256Przed momentem zakończyła się pierwsza seria ostatniego konkursu z cyklu Letniej Grand Prix w tym sezonie. Na skoczni w Hinzenbach w pierwszej serii najdalej pofrunął Austriak Gregor Schlierenzauer.

Schlierenzauer wylądował na 96 m m i tym samym ustanowił nowy nieoficjalny letni rekord skoczni w Hinzenbach. Drugie miejsce zajmuje zdobywca Kryształowej Kuli w ubiegłym sezonie – Severin Freund (91 m ). Trzeci wynik uzyskał Andreas Wellinger (92 m). Tuż za podium plasuje się Norweg Kenneth Gangnes (91 m).

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Klemens Murańka, który po skoku na 92,5 m zajmuje 5. miejsce. W pierwszej dziesiątce znajduje się również Piotr Żyła (92 m) oraz Dawid Kubacki (90 m), którzy zajmują odpowiednio 7 i 8. miejsce. W drugiej dziesiątce uplasował się Kamil Stoch (91,5 m i 12. miejsce) i Maciej Kot (90 m i 15. miejsce). W drugiej serii zobaczymy też Jana Ziobrę (86 m), który zajmuje 28. pozycję.

Pełne wyniki pierwszej serii konkursowej

Już o godz. 15:25  rozpocznie się druga seria konkursowa. Czy Gregor Schlierenzauer odniesie zwycięstwo w ostatnich zawodach tego lata?

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.