LGP w Hinzenbach: Polacy walczą w przedostatnim konkursie sezonu (lista startowa)

Już dzisiaj w austriackim Hinzenbach odbędą się przedostatnie zawody z cyklu Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. W konkursie wystartuje 50 zawodników wyłonionych we wczorajszych kwalifikacjach. Wśród nich znajduje się sześciu reprezentantów Polski. 

Tradycyjnie, kolejna edycja Letniego Grand Prix w skokach narciarskich melduje się w austriackim Hinzenbach. Obiektem zmagań będzie skocznia normalna o punkcie konstrukcyjnym usytuowanym na 85 metrze. Do Austrii przyjechała cała czołówka tegorocznego LGP. Wyniki z kwalifikacji pokazują, że znajomość skoczni będzie kluczowa. Bardzo dobrze wypadli zawodnicy gospodarzy na czele z Gregorem Schlierenzauerem. Czy to zwiastun powracającej formy 53 – krotnego zwycięzcy zawodów Pucharu Świata? Czy może większa liczba treningów na tej skoczni? Odpowiedź na te pytania poznamy w trakcie najbliższego tygodnia. Na skoczni w Hinzenbach również dobrze spisuje się Ryoyu Kobayashi, który wygrał jeden z treningów oraz kwalifikacje. Można powiedzieć, że jest pewnym kandydatem do zajęcia miejsca na podium. Lider Letniego Grand Prix, Jewgienij Klimow również (oprócz jednego treningu) meldował się w czołowej 10 zawodników.

Wśród reprezentantów Polski najlepiej spisywał się Dawid Kubacki i Kamil Stoch. To właśnie w nich pokładamy największe nadzieje do zajęcia miejsca na podium. Nieco gorzej radzili sobie Piotr Żyła z Jakubem Wolnym. Zdecydowanie swoje skoki przed dzisiejszym konkursem muszą przemyśleć Maciej Kot i Stefan Hula, którzy w kwalifikacjach zajęli odpowiednio 31 i 37 miejsce.

Pełna lista startowa konkursu

Start konkursu został przewidziany na godz. 15:30. Godzinę wcześniej odbędzie się seria próbna.

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.