LGP w Hinzenbach. Polacy walczą o triumf w Grand Prix. Dziś ważny konkurs (lista startowa)

fot. Tomasz Markowski

Walka o triumf w klasyfikacji generalnej tegorocznego LGP wkracza w decydującą fazę. Przed nami konkurs na skoczni w austriackim Hinzenbach. Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu znajdują się ex aequo Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Czy walka o letnie trofeum rozstrzygnie się między naszymi mistrzami?

fot. Tomasz Markowski

Starzy mistrzowie na czele

Do zakończenia tegorocznej edycji LGP pozostały dwa konkursy indywidualne. Najpierw, w ostatnią niedzielę września, skoczkowie zmierzą się na niewielkiej, ale wymagającej skoczni w Hinzenbach. Z kolei cały cykl tradycyjnie już zakończy się na początku października w Klingenthal. Na obecnym etapie rywalizacji klasyfikacji generalnej przewodzą dwaj skoczkowie. Kamil Stoch i Dawid Kubacki zgromadzili po 180 punktów, co daje im 30 punktów przewagi nad Manuelem Fettnerem z Austrii. W czołowej szóstce znajdują się jeszcze dwaj nasi reprezentanci, Paweł Wąsek i Jakub Wolny. Czekają nas zatem wielkie emocje!

Trudny obiekt w Hinzenbach

Po sobotnich treningach i kwalifikacjach głównym faworytem niedzielnych zmagań jest Dawid Kubacki. Mistrz świata z Seefeld po raz kolejny potwierdził, że świetnie się czuje na tych mniejszych obiektach. W związku z tym Kamil Stoch będzie się musiał mocno postarać, aby dotrzymać kroku koledze. Nasz najbardziej utytułowany skoczek nigdy nie ukrywał, że obiekt w Hinzenbach sprawia mu wiele trudności. Mimo to sobotnie kwalifikacje udało mu się ukończyć w czołowej dziesiątce. Ta sztuka udała się jeszcze dwóm kolejnym naszym skoczkom, Kacprowi Juroszkowi i Piotrowi Żyle. Jak zatem widzimy, możemy dziś liczyć na świetny konkurs w wykonaniu Polaków. Początek niedzielnej rywalizacji w Hinzenbach o godzinie 13. Godzinę wcześniej odbędzie się seria próbna.

Lista startowa

Źródło: informacja własna