LGP w Hinzenbach: Markeng i Schlierenzuaer wygrywają treningi. Świetny Kubacki

fot. W. Wnętkowska

Thomas Aasen Markeng okazał się najlepszy podczas pierwszej serii oficjalnego treningu przed dzisiejszymi kwalifikacjami do indywidualnego konkursu Letniego Grand Prix w Hinzenbach. Wysokie trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki. W drugim treningu pierwsze miejsce zajął Gregor Schlierenzauer przed Kubackim.

I trening

Norweg Thomas Aasen Markeng skoczył 92 metry startując z szóstej belki startowej i okazał się najlepszy podczas pierwszej serii treningowej przed kwalifikacjami do jutrzejszego konkursu indywidualnego LGP w Hinzenbach. Na drugiej lokacie uplasował się Taku Takeuchi, któremu zmierzono 87,5 m (4. belka) i stracił do pierwszego miejsca równe 2 punkty. Trzecią pozycję zajął Dawid Kubacki. Polak skoczył 85 metrów z 6. belki i jego strata do Markenga wyniosła 7,3 pkt. W czołowej szóstce uplasowali się jeszcze kolejno: Vladimir Zografski (89 m), Ryoyu Kobayashi (84 m) oraz Jewgienij Klimow (84 m). Na siódmym miejscu znalazł się Maciej Kot (82,5 m).

Piotr Żyła (83 m) i Kamil Stoch (82,5 m) zostali sklasyfikowani w drugiej dziesiątce. Ten pierwszy był czternasty, a drugi siedemnasty. Pozostali Polacy zajęli dalsze pozycje. Dwudziesty trzeci był Jakub Wolny (77,5 m), pięćdziesiąty pierwszy Aleksander Zniszczoł (71,5 m), zaś pięćdziesiąty drugi Paweł Wąsek (73 m).

II trening

W drugiej serii treningowej najlepszy okazał się Gregor Schlierenzauer. Utytułowany reprezentant gospodarzy uzyskał w swojej próbie 86,5 metra i 0,8 pkt. okazał się lepszy od Dawida Kubackiego. Polakowi sędziowie zmierzyli odległość o jeden metr krótszą. Na trzeciej pozycji odnalazł się Taku Takeuchi, który skoczył w tej serii najdalej – 88 metrów. Czwarte miejsce zajął Stefan Kraft po skoku na 87 metrów. Znów dobrze zaprezentował się Maciej Kot. Zakopiańczyk uzyskał w swojej próbie 86,5 metra. Najlepszą szóstkę zamknął tym razem Clemens Aigner (87,5 m).

Kolejni nasi reprezentanci nie błysnęli formą. Piotr Żyła po próbie na 82,5 metra zajął piętnastą lokatę, Kamil Stoch był dwudziesty szósty (80 m) ex aequo z Jakubem Wolnym (81,5 m). Paweł Wąsek zajął dopiero 49. lokatę (76 m) a Aleksander Zniszczoł pięćdziesiątą pierwszą (75 m).

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.