LGP w Hinzenbach: Hula najlepszy w kwalifikacjach

Stefan Hula wygrał kwalifikacje przed jutrzejszym konkursem Letniego Grand Prix w Hinzenbach. Reprezentant Polski uzyskał 90,5 metra. Wszyscy Polacy uplasowali się w czołowej trzydziestce serii.

Hula uzyskał łączną notę 126,9 pkt. co dało mu 0,5 pkt. przewagi nad drugim Stefanem Kraftem (89 m). Trzecie miejsce zajął kolejny z Polaków, Dawid Kubacki. Jego odległość była o pół metra lepsza od próby Austriaka. Tuż za podium znalazł się Piotr Żyła. Wiślanin skoczył 90 metrów. Piąty był Sebastian Colloredo (89 m), a czołową szóstkę dopełnił Roman Koudelka (88 m).

Do walki w kwalifikacjach stanęło jeszcze 4 reprezentantów Polski. Kamil Stoch po skoku na 86 metrów był jedenasty. Taką samą odległość uzyskał Maciej Kot, jednak niższe noty za styl zadecydowały o tym, że Zakopiańczyk uplasował się na 18. pozycji. Dwudzieste trzecie miejsce zajął Jakub Wolny, a Krzysztof Miętus był dwudziesty szósty.

W kwalifikacjach wystartowało 61 skoczków. Ciekawa sytuacja spotkała Tomasa Vancurę i Viktora Polaska. Czesi zostali obaj zdyskwalifikowani za nieprzepisowe buty.

Rywalizacja w Hinzenbach rozpocznie się jutro o godzinie 14. Godzinę wcześniej odbędzie się seria próbna.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.