LGP w Hinzenbach: Gregor Schlierenzauer wygrywa kwalifikacje

DSC_0256Właśnie zakończyły się kwalifikacje do ostatniego konkursu z cyklu Letniej Grand Prix w tym sezonie. Najlepiej spisał się w nich reprezentant Austrii – Gregor Schlierenzauer.

Austriak w swoim skoku uzyskał 89,5 m, co pozwoliło mu na triumf w dzisiejszych kwalifikacjach. Drugie miejsce po skoku na 87 m zajął zwycięzca dzisiejszych serii treningowych – Peter Prevc. Trzeci wynik uzyskał Andreas Stjernen (86,5 m). Tuż za podium dość nieoczekiwanie znalazł się Vladmir Zografski, który poszybował na 86 m.

Najlepiej z Polaków spisał się Jan Ziobro, który po skoku na 84,5 m zajął 10. miejsce. Do konkursu awansował również Maciej Kot (83,5 m) oraz Klemens Murańka (81,5 m), którzy zajęli odpowiednio 14 i 39. miejsce.

Z grona zawodników, którzy nie musieli się kwalifikować najdalej na 86,5 m pofrunął Norweg Kenneth Gangnes. Drugi wynik uzyskał Piotr Żyła (86 m). Kamil Stoch uzyskał 83 m. Na starcie ponownie nie pojawił się Severin Freund. Skok odpuścił również Dawid Kubacki.

Pełne wyniki kwalifikacji

Już jutro ostatni konkurs z cyklu Letniej Grand Prix. Nagrodę za triumf w klasyfikacji generalnej odbierze Kento Sakuyama, który dzięki startom w każdym konkursie cyklu oraz równej formie tego lata, zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji końcowej. Kto wygra ostatnie zawody przed rozpoczęciem Pucharu Świata? Początek konkursu jutro o godz. 14:00.