LGP w Hinzenbach: Dziś treningi i kwalifikacje (lista startowa)

DSC_7746-KopiowaniePrzed nami finałowe zmagania w ramach Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Rywalizację zainaugurowaliśmy w Wiśle a zakończymy w Hinzenbach. Dziś, na normalnej skoczni w Austrii, treningi i kwalifikacje. Jak spiszą się nasi reprezentanci?

Polacy do Hinzenbach wyruszyli w aktualnie najsilniejszym składzie. Łukasz Kruczek wytypował na zawody: Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Jana Ziobro, Klemensa Murańkę i Macieja Kota. Szczególnie Maciej w ostatnim czasie przysporzył nam sporo radości, zajmując kilka razy miejsce na podiach Pucharu Kontynentalnego. Jedynym Polakiem, który ma szanse na podium w klasyfikacji generalnej LGP jest Dawid Kubacki, który obecnie jest piątym zawodnikiem. Do trzeciego miejsca traci jednak 93 punkty. Zadanie zatem będzie trudne do zrealizowania. Przed wyjazdem do Hinzenbach dobre samopoczucie sygnalizował Kamil Stoch. Czy naszemu mistrzowi uda się powalczyć o zwycięstwo w konkursie?

Skoczkowie na skoczni HS-94 w Hinzenbach pojawią się dzisiaj około godziny 15:00, kiedy rozpocznie się oficjalny trening. Dwie godziny później rozpocząć się mają kwalifikacje. Na liście startowej widnieje aż 69 nazwisk. Wśród nich najlepsi skoczkowie ubiegłego sezonu zimowego. Faworytami konkursu prócz Polaków będą zatem: Severin Freund, Peter Prevc, Stefan Kraft i wielu innych. Wprawdzie znamy już zwycięzcę LGP (Kento Sakuyama), jednak wygrać generalny sprawdzian przed Pucharem Świata, to łakomy cel niemal każdego zawodnika. Przed rokiem w Hinzenbach wygrał Roman Koudelka. Finałowe zmagania odbywały się jednak w Klingenthal, gdzie triumfował Richard Freitag przed Koudelką. Konkurs indywidualny odbędzie się jutro o 14:00. Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze.

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.