LGP w Hinzenbach. Dziś treningi i kwalifikacje (lista startowa)

Przed nami ostateczne rozstrzygnięcia w walce o zwycięstwo w Letniej Grand Prix 2021. Do zakończenia cyklu pozostały tylko 2 konkursy. Pierwszy z nich odbędzie się w sobotę, w austriackim Hinzenbach. Na starcie staną nasi najlepsi skoczkowie.

W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi Halvor Egner Granerud, który ma ponad 100 punktów przewagi nad Janem Hoerlem i Mariusem Lindvikiem. Obu Norwegów nie zobaczymy jednak w Hinzenbach, co oznacza, że rywale będą mieli szansę na zmniejszenie strat przed ostatnim konkursem LGP 2021 w Klingenthal. Najlepsi z Polaków, Jakub Wolny i Dawid Kubacki, zajmują kolejno 4 oraz 5 pozycję.

Na liście startowej zawodów w Hinzenbach widnieje 61 nazwisk. Wśród nich jest 6 Polaków, którzy pojawią się w Austrii w bardzo mocnym składzie. Trener Michał Doleżal powołał na te zawody: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Pawła Wąska, Andrzeja Stękałę i Kacpra Juroszka. Dzisiaj odbędą się treningi i kwalifikacje. Serie treningowe rozpoczną się o 16:15, a kwalifikacje przewidziano na godzinę 18:30. Z kolei sobotni konkurs ma wystartować o 15:30.

Lista startowa

Źródło: informacja własna