LGP w Hinzenbach: Dziś treningi i kwalifikacje (lista startowa)

0

Rywalizacja w Letnim Grand Prix wchodzi już w finalną fazę. Dziś odbędą się kwalifikacje do jutrzejszego konkursu w austriackim Hinzenbach, przedostatniego w bardzo ciekawym w tym roku letnim cyklu. Wcześniej czekają nas też oficjalne treningi.

Skocznia w Hinzenbach jest najmniejszym obiektem, na którym rywalizują skoczkowie w letnim cyklu. Jej punkt konstrukcyjny usytuowany jest na 85. metrze. Wielkość skoczni wynosi zaledwie 90 m. Jej rekordzistą od 2015 roku jest Gregor Schlierenzauer, który w zawodach Letniego Grand Prix uzyskał 96 m. Letni cykl rozgrywany jest na austriackim obiekcie od 2011 roku. Aż trzykrotnie triumfowali tam Polacy: dwukrotnie Maciej Kot w 2012 i 2016 roku oraz Dawid Kubacki przed rokiem. Nie przez każdego jest lubiana. Trzykrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch otwarcie mówi, iż nie przepada za skocznią Hinzenbach. Jest to jednak jeden z obiektów, na którym kadra Horngachera co roku trenuje.  W czerwcu tego roku podczas zgrupowania polskiej kadry, nasi zawodnicy skakali tak daleko, iż organizatorzy zawodów  podjęli decyzję o dorobieniu trzech dodatkowych stopni dla belki startowej, dla bezpieczeństwa zawodników.

Dzisiejsze treningi zaplanowano na godzinę 17, zaś kwalifikacje rozpoczną się już w porze wieczornej, o godzinie 19. Na liście startowej pojawiło się aż 57. zawodników, co w porównaniu do kilku ostatnich konkursów, wymusza rozegranie kwalifikacji. Do rywalizacji powracają najlepsi zawodnicy ubiegłej zimy, m.in. Andreas Wellinger i Richard Freitag, a także czterokrotny mistrz olimpijski Simon Ammann. Zabraknie jednak reprezentantów Norwegii. Trener Stefan Horngacher postawił na swoją sprawdzoną szóstkę zawodników: Kamila Stocha, Piotr Żyłę, Dawida Kubackiego, Macieja Kota, Jakuba Wolnego oraz Stefana Hulę.

Lista startowa 

Co prawda jeszcze mimo wszystko za wcześnie, by napisać, że w zasadzie wszystkie karty są już rozdane, ale niewątpliwie Jewgienij Klimow jest już bardzo blisko końcowego sukcesu. Oczywiście nowe zasady wymuszają na zawodnikach skoki w kwalifikacjach, dlatego dziś nie zabraknie na starcie żadnego z liczących się zawodników.

Program zawodów:

Sobota, 29.09.2018

17:00 – Oficjalny trening
19:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 30.09.2018

14:30 – Seria próbna
15:30 – Konkurs

Niestety żadna z polskich stacji nie planuje transmisji na żywo z zawodów w Hinzenbach. Eurosport 1 oferuje jedynie retransmisję konkursu w niedzielę o godz. 23:35.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.