LGP w Hinzenbach. Dziś treningi i kwalifikacje, 54. skoczków na starcie

fot. Tomasz Markowski

Już w ten weekend rywalizacja w Letnim Grand Prix przenosi się do Austrii. W Hinzenbach odbędą się dzisiaj treningi i kwalifikacje do jutrzejszego konkursu indywidualnego. 

fot. Tomasz Markowski

Skocznia w Hinzenbach to najmniejszy obiekt w kalendarzu letniego cyklu. Obiekt o rozmiarze 90 m nie jest przez wszystkich lubiany. Sposobu na tę skocznię nie może odnaleźć np. Kamil Stoch. Do tej pory konkursy Letniego Grand Prix rozgrywano tam dziwięciokrotnie.

Kadra Thurnbichlera wraca do rywalizacji

Liderzy naszej kadry, a także liderzy klasyfikacji Letniego Grand Prix powracają do rywalizacji po przerwie. Mowa tu oczywiście o Kamilu Stochu i Dawidzie Kubackim, którzy pozostają na czele klasyfikacji. Jednak w Hinzenbach zobaczymy także Jakuba Wolnego, Piotra Żyłę, Pawła Wąska, Stefana Hulę i Kacpra Juroszka. Paweł Wąsek przed tygodniem w Rasnovie wywalczył pierwsze w karierze podium zawodów najwyższej rangi.

54. zawodników na starcie

Na liście startowej treningów i kwalifikacji pojawiło się 54. skoczków. Oprócz Polaków, zobaczymy też najlepszych skoczków minionej zimy, m.in. Stefana Krafta, Karla Geigera czy Ryoyu Kobayashiego. Do Hinzenbach nie przyjechała kadra Alexandra Stoeckla. Norwegię reprezentować będzie jedynie jeden skoczek – Christian Roeste Solberg.

Lista startowa

Początek treningu zaplanowano na godz. 16:30, a kwalifikacje mają rozpocząć się o 18:30.

źródło: informacja własna

 

Anna Felska