LGP w Hinzenbach: Czy Dawid Kubacki odrobi straty? (lista startowa)

Przed nami drugi dzień rywalizacji w austriackim Hinzenbach, a jednocześnie przed ostatni konkurs Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Na starcie zobaczymy 50 zawodników,w tym siedmiu reprezentantów Polski. 

Końcówka rywalizacji najlepszych skoczków świata w Letniej Grand Prix zapowiada się arcyciekawie, gdyż różnice na czołowych miejscach są minimalne. Prowadzi Anze Lanisek z dorobkiem 331 punktów, a tuż za nim plasuje się Junshiro Kobayashi ze stratą 17 punktów do Słoweńca. Dla nas najważniejszym aspektem jest fakt, iż Dawid Kubacki sklasyfikowany jest aktualnie na miejscu trzecim, ze stratą do lidera 31 punktów. Czy Polak odrobi straty do prowadzącego Anze Laniska?

Oprócz Dawida Kubackiego w konkursie zobaczymy jeszcze sześciu reprezentantów Polski, którymi są: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Jakub Wolny oraz zwycięzca wczorajszych kwalifikacji Stefan Hula.

Przypomnijmy iż punkt konstrukcyjny na Aigner-Schanze usytuowany jest na 85 metrze, a jej rozmiar wynosi 94 metry. Rekord obiektu z sierpnia 2015 roku należy do Gregora Schlierenzauera, który uzyskał tu 96 metrów.

Lista startowa

Na godzinę 13:00 zaplanowana została seria próbna, a tuż po niej o godzinie 14:00 rozpocznie się pierwsza seria konkursowa. Transmisję można będzie śledzić na antenie Eurosport 1.

Źródło: informacja własna

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.