LGP w Hinzenbach. Aschenwald przed Stochem i Żyłą w serii próbnej

Fot. Angelika Uchacz

Philipp Aschenwald wygrał serię próbną przed konkursem LGP w Hinzenbach. Austriak wyprzedził Kamila Stocha i Piotra Żyłę, którzy ex aequo zajęli 2 miejsce. Dobrze spisał się też Kacper Juroszek, który był 9. Początek konkursu o godzinie 15:30.

Fot. Angelika Uchacz

Philipp Aschenwald okazał się najlepszy w serii próbnej przed dzisiejszym konkursem w Hinzenbach. Za plecami Austriaka uplasowali się Kamil Stoch i Piotr Żyła, którzy ex aequo zajęli 2 miejsce. Świetny wynik Kamila może oznaczać, że w końcu znalazł on sposób na skocznię w Hinzenbach. Do tej pory bowiem nasz najwybitniejszy reprezentant bardzo nie lubił tego małego obiektu. Na 4 pozycji znalazł się Thomas Diethart, czyli triumfator Turnieju Czterech Skoczni z 2014 roku. Czołową piątkę zamknął Karl Geiger.

Na podkreślenie zasługuje świetny skok Kacpra Juroszka, który pozwolił mu zająć 9 miejsce. Nasz młody zawodnik chyba jeszcze nigdy nie pokazywał się w międzynarodowych zawodach z tak dobrej strony, jak robi to od wczoraj w Hinzenbach. Słabiej spisali się pozostali Polacy. Paweł Wąsek ukończył serię próbną na 22 pozycji, Dawid Kubacki był 25, a Andrzej Stękała dopiero 48. Stękała podpisał listę wyników, gdyż na starcie nie pojawiło się dwóch skoczków z Japonii. Występ w serii próbnej odpuścili sobie Yukiya Sato i Ryoyu Kobayashi, który był najlepszym zawodnikiem wczorajszego dnia.

Źródło: informacja własna