LGP w Hinterzarten: Ziga Jelar wygrywa kwalifikacje. Wszyscy Polacy w konkursie

fot. Anna Felska

fot. Anna Felska

Słoweniec – Ziga Jelar wygrał kwalifikacje poprzedzające jutrzejszy konkurs indywidualny w Hinterzarten. Na drugim miejscu znalazł się Gregor Schlierenzauer. Trójkę najlepszych zawodników uzupełnił Killian Peier. W konkursie zobaczymy komplet reprezentantów Polski.

Ziga Jelar skokiem na 104 metry, zapewnił sobie wygraną w kwalifikacjach przed jutrzejszym, drugim konkursem indywidualnym z cyklu Letniego Grand Prix. Skoczkowie z Wisły przenieśli się już do Hinterzarten, gdzie na skoczni HS 108, powalczą w sobotę o miejsca na podium. Na drugim miejscu uplasował się Gregor Schlierenzauer, który w swojej próbie uzyskał 102,5 metra. Najlepszą trójkę zawodników kwalifikacji uzupełnił Killian Peier (103,5 metra).

Czwarte miejsce przypadło w udziale Richardowi Freitagowi, który oddał skok na odległość 101,5 metra. Naoki Nakamura (102,5 metra) był piąty. Na szóstym miejscu został sklasyfikowany Karl Geiger ze skokiem na 101,5 metra.

Najlepszym z polskich reprezentantów okazał się być Maciej Kot (100,5 metra), która zajął ósmą pozycję. Aleksander Zniszczoł lądował na 98,5 metrze, co dało mu miejsce 13. Klemens Murańka (98,5 metra) oraz Stefan Hula (97,5 metra) zajęli odpowiednio miejsca 17 i 19. W czołowej trzydziestce kwalifikacji znalazło się jeszcze dwóch polskich zawodników. Andrzej Stękała (97,5 metra) był 28, a tuż za nim uplasował się Paweł Wąsek (96,5 metra). Nieco gorzej spisał się Tomasz Pilch, który po skoku na 93,5 metra, zajął odległe 43 miejsce.

Pełne wyniki kwalifikacji

Konkurs indywidualny mężczyzn rozpocznie się jutro o godz. 18:30. Transmisja z zawodów odbędzie się na kanale TVP Sport.

Źródło: Informacja własna

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.