LGP w Hinterzarten: Stoch vs Żyła? Kto jeszcze powalczy o zwycięstwo? (lista startowa)

fot. P. Ślezińska

Rywalizacja w Letnim Grand Prix w skokach narciarskich przeniosła się z Polski do Niemiec. Już dziś na skoczni w Hinterzarten w drugim już konkursie indywidualnym tego lata powalczą skoczkowie, w tym lider cyklu Kamil Stoch i wicelider Piotr Żyła. Natomiast sezon letni zainaugurują skoczkinie, także reprezentantka Polski – Kinga Rajda. 

Przed rokiem w konkursie na skoczni Rothaus-Schanze w Hinterzarten triumfował Dawid Kubacki. W przeszłości na obiekcie K95 zwyciężał również Maciej Kot czy Adam Małysz. Tym razem w gronie faworytów do wygranej pozostają Kamil Stoch, który przed tygodniem triumfował w Wiśle, oraz Piotr Żyła, który zajął 2. miejsce. We wczorajszych kwalifikacjach najlepiej spisał się właśnie Stoch, który przegrał jedynie z reprezentantem gospodarzy – Karlem Geigerem.

W konkursie zobaczymy zawodników z dwunastu krajów, w tym szóstkę Polaków, którzy w komplecie przebrnęli przez piątkowe kwalifikacje, zajmując miejsca w pierwszej czternastce. Jako pierwszy na belce pojawi się Stefan Hula, następnie Jakub Wolny, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Piotr Żyła oraz Kamil Stoch.

Lista startowa mężczyzn 

Pierwszy konkurs w tym sezonie czeka również panie. Kwalifikacje pomyślnie przeszła jedyna startująca w nich reprezentantka Polski – Kinga Rajda, która zajęła 21. miejsce. Na liście startowej nie zabraknie najważniejszych nazwisk, takich jak Sara Takanashi, Yuki Ito czy Katharina Althaus. Do Niemiec nie udała się jednak zdobywczyni kryształowej kuli z minionego sezonu zimowego – Maren Lundby.

Lista startowa kobiet 

Jako pierwsze rywalizować będą kobiety. Na godz. 12:00 zaplanowano serię próbną, natomiast pierwszą serię konkursową na 13:15. Panowie do walki o kolejne punkty w letnim cyklu przystąpią o godz. 17:20. Wcześniej o godz. 16:00 rozpocząć ma się seria próbna. Żadna ze stacji nie przeprowadzi bezpośredniej transmisji z zawodów. Retransmisja konkursu panów o godz. 21:00 na kanale Eurosport 2.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.