LGP w Hinterzarten: Stephan Leyhe zwycięża w kwalifikacjach, Polacy w czołówce

Stephan Leyhe wygrywa kwalifikacje do jutrzejszego konkursu indywidualnego w niemieckim Hinterzarten. Polacy tuż za nim!

Reprezentant gospodarzy po skoku na odległość 104 metrów zwyciężył w kwalifikacjach poprzedzających jutrzejszy konkurs indywidualny. Tuż za nim sklasyfikowanych zostało trzech reprezentantów Polski. Drugi był triumfator zawodów w Wiśle – Dawid Kubacki, który uzyskał w swoim skoku odległość 103,5 metra, a trzeci Stefan Hula lądujący na 104 metrze. Na czwartym miejscu po skoku na 100 metrów sklasyfikowany został Piotr Żyła, a piąty był czech Roman Koudelka ( 102,0 m). Czołową szóstkę zamknął kolejny z reprezentantów gospodarzy Markus Eisenbichler uzyskując również odległość 102 metrów. Na siódmym miejscu sklasyfikowany został Austriak Gregor Schlierenzauer (99,5 m). Najlepszą “10” zamyka kolejny z Biało-Czerwonych – Maciej Kot lądując na 100 metrze.  Kolejne miejsca Polaków to: 13. Kamil Stoch ( 98,5 m) oraz 16. Jakub Wolny ( 97,5 m).

Pełne wyniki

Już jutro o godzinie 20:30 odbędzie się konkurs indywidualny, który zostanie poprzedzony serią próbną zaplanowaną na godzinę 19:30.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.