LGP w Hinterzarten: Seria próbna dla reprezentantów Polski

Za nami seria próbna przed drugim konkursem indywidualnym w tegorocznym cyklu Letniego Grand Prix, która była prymem dla Polaków. W Hinterzarten najlepszy okazał się Piotr Żyła. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch ex aequo z Dawidem Kubackim.

Przed nami drugi konkurs indywidualny w tegorocznym cyklu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Przed pierwszą serią konkursową obyła się runda próbna, w której dominacje potwierdzili reprezentanci Polski. Triumf powędrował do Piotra Żyły, który poszybował na 103 metr, a na jego koncie znalazło się 77 oczek. Na drugiej lokacie ex aequo uplasował się Kamil Stoch (99.5 m) oraz Dawid Kubacki (103 m). Obaj stracili do lidera 4.7 punktu. Czwarta pozycja należała do Gregora Schlierenzauera (100 m), a piąta do Timiego Zajca (97 m).

Również Maciej Kot zanotował dobry rezultat. Podopieczny Stefana Horngachera skoczył 96.5 metra, co pozwoliło mu na zajęcie szóstej lokaty. Stefan Hula (98 m) został sklasyfikowany na miejscu 9, a Jakub Wolny (91 m) był ostatecznie 32.

Pełne wyniki serii próbnej

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.