LGP w Hinterzarten: Sara Takanashi najlepsza w pierwszym konkursie tego lata

22:17, 26.07.2019 Anna Felska Aktualizacja: 22:20, 26.07.2019

Sara Takanashi wygrała pierwszy w tym sezonie konkurs z cyklu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich kobiet. Na podium stanęły również triumfatorka Pucharu Świata z ubiegłego sezonu Maren Lundby oraz Słowenka Nika Kriznar.

Po pierwszej serii konkursu prowadziła Sara Takanashi, która uzyskała 98 m i prowadziła z przewagą 2,2 pkt nad drugą Maren Lundby. Norweżka lądowała o 1,5 m dalej od Japonki ale w lepszych warunkach wietrznych. Trzecie miejsce zajmowała reprezentantka gospodarzy Juliane Seyfarth (97 m). Niemka do Lundby traciła tylko 0,1 pkt.

W drugiej serii Takanashi poszybowała na 100 m i przypieczętowała zwycięstwo w zawodach. Lundby wylądowała tylko o,5 m bliżej ale do Japonki straciła ostatecznie 4 pkt. Na najniższy stopień podium wskoczyła Nika Kriznar Słowenka po pierwszej serii i skoku na 94,5 m zajmowała piątą lokatę. W finale uzyskała 99 m co pozwoliło jej na ukończenie zawodów w najlepszej trójce. Tuż za podium uplasowała się kolejna Słowenka - Ursa Bogataj (94,5 i 95 m). Piąte miejsce zajęła Japonka Nozomi Maruyama (93,5 i 95,5 m). Czołową szóstkę zamknęła najlepsza z reprezentantek gospodarzy Agnes Reisch (93,5 i 94 m). Juliane Seyfarth, która po pierwszej serii zajmowała trzecie miejsce, po słabszym skoku finałowym na 88 m, spadła na ósmą pozycję.

W konkursie zabrakło reprezentantek Polski, które odpadły w kwalifikacjach.