LGP w Hinterzarten: Niemcy wciąż bez Eisenbichlera

0

Niemieccy skoczkowie w miniony weekend rywalizowali w Polsce, a teraz karuzelę skoków zapraszają do siebie. W Hinterzarten wystawią siedmiu zawodników i dwanaście skoczkiń.

Podczas Letniego Grand Prix w Hinterzarten miejscowi kibice nie zobaczą Andreasa Wellingera, o czym informowaliśmy już wcześniej, oraz Markusa Eisenbichlera. Ten pierwszy wyjechał do Stanów Zjednoczonych na tour z Bayernem Monachium, a drugi wciąż zalicza egzaminy w policji federalnej. W miejsce tych zawodników Werner Schuster powołał aktualnego mistrza Niemiec Davida Siegela oraz Andreasa Wanka. Poza nimi zobaczymy: Richarda Freitaga, Karla Geigera, Stephana Leyhe, Konstatina Schmida i Piusa Paschke.

W Wiśle indywidualnie reprezentacja naszych zachodnich sąsiadów nie wypadła nadzwyczajnie. – W tym sezonie przygotowawczym wielu zawodników miało dużo innych obowiązków, dlatego są opóźnieni w przygotowaniach. Chcemy znaleźć formę poprzez konkursy – powiedział Schuster. W Hinterzarten zaprezentują się także niemieckie skoczkinie. Trener Andreas Bauer zdecydował, że będą to: Katharina Althaus, Gianina Ernst, Pauline Hessler, Anna Rupprecht, Juliane Seyfarth, Ramona Straub, Carina Vogt, Selina Freitag, Arantxa Lancho, Josephin Laue, Jenny Nowak i Agnes Reisch.

Źródło: Skispringen.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.