LGP w Hinterzarten: Sara Takanashi najlepsza, Rajda 21 w kwalifikacjach

Japonka Sara Takanashi okazała się najlepsza w serii kwalifikacyjnej przed inauguracyjnym konkursem nowego sezonu Letniego Grand Prix kobiet. W sobotę dzięki dzisiejszemu dobremu występowi na Adlerschanze, pojawi się także Kinga Rajda.

Pod nieobecność mistrzyni olimpijskiej Cariny Vogt oraz Norweżki Maren Lundby, Takanashi udało się wygrać kwalifikacje, uzyskując 103,5 metra. Za nią znalazła się Jacqueline Seifriedsberger z Austrii (100,5 metra) oraz rodaczki zwyciężczyni, Yuki Ito (93,5 metra). Pewną niespodzianką może być dopiero 12 pozycja reprezentantki gospodarzy Kathariny Althaus (92 metry), która świetnie spisywała się na oficjalnych treningach. Na 21 miejscu znalazła się jedyna Polka startująca w Hinterzarten – Kinga Rajda (89,5 metra), którą oczywiście zobaczymy jutro podczas konkursu indywidualnego.

PEŁNE WYNIKI

W kwalifikacjach wystąpiło 41 zawodniczek, a jedyną, która nie wywalczyła awansu do sobotniego konkursu, była zdyskwalifikowana Słowenka Spela Rogelj. Sam konkurs rozpocznie się jutro o godzinie 13:15 i zostanie poprzedzony serią próbną, której pierwszy skok zostanie oddany o 12.

Źródło: fis-ski.com/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.