LGP w Hinterzarten: Karuzela skoków przenosi się do Niemiec. Dziś kwalifikacje (lista startowa)

Przed nami drugi w tym sezonie weekend z Letnim Grand Prix w skokach narciarskich. Po inaugurujących zawodach na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle, czas na rywalizację w Niemczech. Na skoczni w Hinterzarten odbędzie się tylko jeden konkurs indywidualny. 

Skocznia w Hinterzarten to obiekt o punkcie konstrukcyjnym usytuowanym na 95 metrze. Rozmiar obiektu wynosi 108 m. Konkursy Letniego Grand Prix odbywają się tu od 1994 roku i aż do 2013 roku inaugurowały letni sezon. Letnim rekordzistą skoczni jest Noriaki Kasai, który w 2000 roku uzyskał tu 112,5 m. Z obiektem dobre wspomnienia mają nasi skoczkowie. Przed rokiem wygrywał tu Dawid Kubacki, a Adam Małysz jest drugi w klasyfikacji najlepszych skoczków na tym obiekcie. Czterokrotny mistrz świata wygrywał tu trzy razy. Lepszy jest tylko Thomas Morgernstern, który wygrywał także trzykrotnie, ale ma po dwa miejsca na każdym z niższych stopni podium.

Dzisiaj na skoczni Adlerschanze odbędą się treningi i kwalifikacje przez jutrzejszym konkursem indywidualnym. Na skoczni będziemy mogli oczywiście zobaczyć Polaków. Stefan Horngacher zdecydował się zabrać do Niemiec najlepszą szóstkę minionego sezonu zimowego. Zobaczymy zatem lidera klasyfikacji generalnej LGP Kamila Stocha, drugiego zawodnika z Wisły Piotra Żyłę oraz Dawida Kubackiego, Macieja Kota, Jakuba Wolnego i Stefana Hulę. Trening skoczków zaplanowano na 14:00 a kwalifikacje na 19:15. Pomiędzy tymi godzinami na skoczni pierwszą rywalizację tego lata odbędą panie. Wśród nich będzie Kinga Rajda. Serie treningowe skoczkinie rozpoczną o 16 a kwalifikacje zaplanowano na 18:00.

Lista startowa mężczyzn
Lista startowa kobiet

Źródło: Informacja własna/Berktuschi.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.