LGP w Hinterzarten: Karl Geiger wygrywa kwalifikacje, Kamil Stoch na drugim miejscu

Karl Geiger

Po udanych treningach polscy skoczkowie nie zwalniają tempa. Pomimo tego, że kwalifikacje padły łupem Karla Geigera, aż czterech naszych reprezentantów znalazło się w pierwszej dziesiątce. 

Zwycięzca oddał skok na odległość 104 metrów, ale jako jeden z nielicznych mógł liczyć na wiatr pod narty. O 4.6 punktu Niemiec wyprzedził drugiego Kamila Stocha (101 metrów) i o blisko 5 punktów trzeciego Evgeniya Klimova (101 metrów). Miejsce tuż poza podium zajął Dawid Kubacki, który lądował na 99. metrze. Tuż za nim uplasował się Stefan Kraft (99,5 metra), a w pierwszej dziesiątce zameldowali się także: Stefan Hula (99 metrów), Andreas Wank (98 metrów), Maciej Kot (98 metrów) oraz reprezentant gospodarzy David Siegel (96,5 metra). Jedenaste miejsce przypadło w udziale Piotrowi Żyle, który osiągnął 97 metrów. Ostatniemu z naszych reprezentantów, Jakubowi Wolnemu przypadł w udziale czternasty rezultat (96,5 metra), co oznacza, że w konkursie zobaczymy całą szóstkę Polaków.

W kwalifikacjach wzięło udział zaledwie 57 zawodników. Ostatnie miejsce, które gwarantuje udział w jutrzejszej punktowanej serii zajął Rosjanin Mikhail Nazarov, a z rywalizacji odpadli następujący skoczkowie: Marius Lindvik, Sergey Tkachenko, Sabirzhan Muminov, Niko Kytoesaho, Yuken Iwasa, Artti Aigro oraz Sondre Ringen.

Sobotnia rywalizacja w Hinterzarten rozpocznie się o 17:15.

 

Wyniki kwalifikacji

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.