LGP w Hinterzarten: Japonia najlepsza w serii próbnej, Lindvik i Takanashi najlepsi

fot. Jarosław Gracka

fot. Jarosław Gracka

Japonia okazała się najlepszą drużyną serii próbnej przed dzisiejszym konkursem mieszanym rozgrywanym w ramach Letniego Grand Prix w Hinterzarten. Najlepszy wynik wśród mężczyzn osiągnął Marius Lindvik, a najlepszą skoczkinią była Sara Takanashi.

Marius Lindvik uzyskał 100,5 metra w serii próbnej przed konkursem zespołów mieszanych i okazał się najlepszy. Na drugiej lokacie znalazła się Roman Koudelka, który z wyższej o jeden stopień belki, uzyskał 104 metry. Półtora metra bliżej lądował Gregor Schlierenzauer i zajął trzecie miejsce. Tuż za nim uplasował się Alex Insam. Włochowi zmierzono 99,5 metra. W czołowej szóstce zmieścili się jeszcze Junshiro Kobayashi oraz Viktor Polasek. Polacy nie startowali

W czołowej trójce kobiet znalazły się Sara Takanashi, której zmierzono 105,5 m, a za nią Chiara Hoelzl (99,5 m) i Juliane Seyfarth (99,5 m). W najlepszej szóstce znalazły się jeszcze: Nika Kriznar, Maren Lundby oraz Jacqueline Seifriedsberger. Słabo spisały się reprezentantki Polski. Kinga Rajda uzyskała 85 metrów i była 32. Ostatnie – 36. – miejsce, zajęła Joanna Szwab. Jej zmierzono 64,5 metra.

Wyniki

Zespołowo najlepsza była Japonia przed Austrią i Słowenią. Polska była ostatnia.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.