LGP w Hinterzarten: Dwa konkursy jednego dnia. Dziś zawody mieszane i rywalizacja mężczyzn (listy startowe)

fot. Jagoda Wojas

  • fot. Jagoda Wojas

Przed nami dzień pełen emocji związanych z rywalizacją w Letnim Grand Prix w skokach narciarskich. Na skoczni w Hinterzarten odbędą się bowiem dwa konkursy – najpierw konkurs drużyn mieszanych, a następnie konkurs indywidualny mężczyzn.

Konkursy drużyn mieszanych podczas Letniego Grand Prix nie są organizowane zbyt często. Tym razem tego typu zawody zostaną rozegrane w Hinterzarten i wezmą w nim udział także Polacy. W naszej drużynie wystartują: Joanna Szwab, Kinga Rajda, Stefan Hula oraz Andrzej Stękała. Rok temu podczas konkursu Letniego Grand Prix w Czajkowskim zwyciężyła reprezentacja Japonii, natomiast podczas Mistrzostw Świata w Seefeld – reprezentacja Niemiec. Na liście startowej dzisiejszego konkursu znalazło się 10 drużyn. Początek konkursu o godz 11:55.

Lista startowa

Przed rokiem w konkursie indywidualnym panów triumfował Kamil Stoch. Tym razem część kadry A prowadzonej przez Michala Doleżala nie pojawiła się w Hinterzarten i udała się na spokojnie treningi. Do Niemiec udała się kadra B Macieja Maciusiaka wzmocniona od Macieja Kota i Stefana Hulę. Do konkursu oprócz wymienionej dwójki zakwalifikowało się jeszcze pięciu reprezentantów Polski: Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Aleksander Zniszczoł. Pod nieobecność najlepszej trójki zawodników z konkursu w Wiśle, jako ostatni startować będzie Markus Eisenbichler. Reprezentant gospodarzy zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Konkurs zaplanowano na godz. 18:20. Seria próbna rozpocznie się o 17:15. Transmisję przeprowadzą TVP Sport oraz Eurosport 2.

Lista startowa

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.