LGP w Hinterzarten: Drugi przystanek na mapie letniego cyklu. Dziś treningi i kwalifikacje (lista startowa)

Już dziś rozpoczną się zmagania z cyklu Letniego Grand Prix w niemieckim Hinterzarten. O kwalifikację do sobotniego konkursu indywidualnego powalczą panowie, a o punkty zmagać się będą panie. 

Skocznia w Hinterzarten to obiekt o punkcie konstrukcyjnym usytuowanym na 95 metrze. Rozmiar obiektu wynosi 108 m. Konkursy Letniego Grand Prix odbywają się tu od 1994 roku i aż do 2013 roku inaugurowały letni sezon. Letnim rekordzistą skoczni jest Noriaki Kasai, który w 2000 roku uzyskał tu 112,5 m. Z obiektem dobre wspomnienia mają nasi skoczkowie. Przed rokiem wygrywał tu Kamil Stoch, a Adam Małysz jest drugi w klasyfikacji najlepszych skoczków na tym obiekcie. Czterokrotny mistrz świata wygrywał tu trzy razy. Lepszy jest tylko Thomas Morgernstern, który wygrywał także trzykrotnie, ale ma po dwa miejsca na każdym z niższych stopni podium.

Obiekt będzie gościł zarówno mężczyzn, jak i kobiety, którzy będą walczyć o czołowe miejsca w stawkach. Impreza zacznie się już o godzinie 13:30, kiedy to do oficjalnego treningu przystąpią panie, po której nastąpią kwalifikacje do wieczornego konkursu indywidualnego. Zaplanowany on został na 20:30. W tak zwanym międzyczasie, 0 17:30 panowie odbędą serię treningową, a następnie powalczą o kwalifikację do sobotniego konkursu indywidualnego. Jutro odbędą się zawody w mixtach oraz zmagania indywidualne mężczyzn.

Lista startowa kwalifikacji (M)
Lista startowa (K)

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.